Zespół ATUT

Poznaj nasz zespół

ATUT Architektura Wnętrz to pracownia projektowa prowadzona przez Małgorzatę Gastoł i Kaję Kowalską – absolwentki wydziału Architektury Wnętrz warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Małgorzata Gastoł

Małgorzata Gastoł

Jestem absolwentką wydziału Architektury Wnętrz warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz współtwórcą ATUTu. We wnętrzach stawiam na ponadczasowość, naturalność i jedność kompozycji. Ważnym aspektem projektu jest dla mnie geometria. Szczególnie upodobałam sobie obłe, morficzne kształty, które stanowią nieodłączną część moich rysunków koncepcyjnych. Prócz sztuki i projektowania moją niegasnącą pasją jest muzyka poważna i gra na fortepianie. Jestem także molem książkowym z niegasnącym apetytem na literaturę fantasy, powieści Charlesa Dickensa oraz ludowe baśnie i legendy. Uwielbiam długie spacery, intensywne treningi siłowe oraz egzotyczne podróże. Dzień uważam za nieudany bez przynajmniej jednego kubka aromatycznej, parującej kawy z pianką.

Kaja Kowalska

Kaja Kowalska

W 2020 roku zostałam magistrem sztuki kończąc warszawską Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Architektury Wnętrz. Każdy projekt zaczynam od najprostszych koncepcji, w myśl modernistycznej idei - mniej znaczy więcej. Dzięki temu powstają optymalne rozwiązania pod względem formy oraz funkcjonalności. Szczególnie interesuje mnie zagadnienie koloru i jego wpływ na budowanie przestrzeni oraz psychikę użytkownika. Moją dodatkową kreatywną pasją jest projektowanie grafiki użytkowej. Lubię także eksperymenty z kolorowym makijażem, który pomaga mi wyrazić siebie. Uwielbiam przyrodę – zwierzęta, rośliny i góry. Na co dzień jestem żoną oraz hodowcą stale powiększającej się gromadki roślin zielonych, które są sercem mojego domu.